Вестник Борба – областен всекидневник, Велико Търново

Вестник Борба – областен всекидневник

Шампионите на групата вкараха 12 гола в мача

ФК „Д. Оряховица“ – „Юнак“ 11:1

В интересен и резултатен мач долнооряховчани отнесоха тима от Мерданя, отбелязвайки всички 12 гола в мача. Тодор Господинов, който записа хеттрик в срещата, разпечата вратата на гостите в 4-ата минута. Малко по-късно вратарят на домакините Атанас Минков си отбеляза автогол в разбъркване и това бе единственият светъл лъч в мача за „Юнак“. Иван Колев бързо върна статуквото в резултата, покачвайки на 2:1 в 13-ата минута, а в 16-ата и 17-ата Аврам Аврамов и Йордан Петров набързо доведоха нещата до 4:1. За 5:1 бе точен Атанас Минков от наказателен удар в 22-ата минута, след още четири Тодор Господинов вдигна на 6:1. Последваха голове на Цветан Илиев и Лъчезар Русев, между които гостите пропуснаха дузпа в 35-ата минута, спасена от Минков.

Не толкова толерантен бе Миро Гавазов в 64-ата минута, бележейки за 9:1 от дузпа, а до края Йордан Петров и Тодор Господинов довършиха „юнаците“. Долнооряховчани ще зимуват еднолично на върха в подреждането независимо от резултата в отложения мач с „Ботев – Дебелец“.