Втора професионална лига, XVI кръг. „Железничарите“ отново паднаха на морския бряг, голът на Деян Христов не стигна за точка

ОФК „Поморие“ – „Локомотив” 2:1

Първа победа на свой терен през сезона записа отборът на ОФК „Поморие“. Загубата в събота пък е втора поредна край морето за горнооряховските локомотивци. Преди седмица „железничарите“ отстъпиха в Несебър на едноименния тим с 2:4.

Съботният мач се игра на стадион „Лазур” в Бургас заради ремонт на съоръжението в Поморие. В началото на срещата двата тима си размениха по едно положение, без обаче да се стигне до гол. Символичните домакини поведоха в 21-ата минута с попадение на Ахмед Ахмедов. Живко Жеков отляво центрира успоредно на голлинията, където Ахмедов отблизо засече за 1:0. Последваха няколко силни минути за гостите, които на два пъти пропуснаха да изравнят чрез Аристоте Фунду. В първия случай ударът му срещна напречната греда, а във втория от непосредствена близост стреля над вратата. След половин час игра пък Ахмедов стреля опасно, но Мичев изчисти точно пред голлинията.

В 36-ата минута Борис Тютюков покачи на 2:0, като с удар от въздуха намери долния десен ъгъл на вратата, пазена от Кацаров.

Веднага след почивката старши треньорът на локомотивци Александър Димитров вкара в игра Деян Христов и Бедри Рюстемов, за да усили мощта на отбора си в атака.

Гостите натиснаха и в 49-ата минута намалиха изоставането си. След центриране от корнер топката стигна до Деян Христов, който не остави шансове за реакция на Тодоров за 2:1. Малко по-късно Ахмедов можеше реализира, но от изгодна позиция стреля до дясната греда. До края на мача горнооряховочани упражниха натиск, без обаче да стигнат до чисто голово положение.

Преди играните вчера останали срещи от XVI кръг „Локомотив” е на 10-ото място с 22 точки.

„Локомотив“: Кристиян Кацарев, Владимир Мичев, Ивайло Тодоров, Петър Казаков, Мартин Николов, Якуб Идризов, Кевин Осей, Павел Головодов (46 Бедри Рюстемов), Аристоте Ндонгала, Георги Чукалов (46 Деян Христов), Антоний Балъков (70 Димитър Байдаков).