Областна група „Юг“, отложен мач. Долнооряховчани приключиха спора до почивката, есенни първенци са

ФК „Д. Оряховица“ – „Ботев” (Дебелец) 2:0

С два гола преди почивката отборът на ФК „Долна Оряховица“ спечели отложената среща с „Ботев“ (Дебелец) с 2:0 и ще зимува на първо място в класирането с комфортна преднина от 6 точки. Воденият от Ангел Минчев тим не позна вкуса на загубата през есенния полусезон, записа седем победи и три ремита. Шампионите на групата имат най-резултатното нападение и най-добрата защита и вратар. В събота долнооряховчани поведоха в резултата още в 8-ата минута, в която след центриране от свободен удар Цветан Илиев засече топката с глава за 1:0. Вторият гол падна в 43-ата минута. Тогава Иван Колев проби солово отбраната на гостите от Дебелец и подаде остро към Андриян Стоев, който покачи на 2:0. През второто полувреме мачът постепенно се успокои и темпото спадна. За долнооряховчани пропуски направи Стоев, а за дебелчани Димитър Иванов пропиля шанс да ги върне в мача.