Тинко Банабаков над всички в категорията си в Националната боксова лига

Тинко Банабаков е шампион на Националната боксова лига в най-леката категория до 52 килограма. Това стана ясно след изиграване на срещите от третия, финален кръг. Надпреварата се проведе в ямболската зала „Диана“ пред над 2000 зрители. Сред тях бе спортният министър Красен Кралев, който получи специален плакет от боксовата федерация. Най-добрият великотърновски боксьор постигна три победи в лигата през сезона. След успехите в Пазарджик и София възпитаникът на треньора Евгени Донев надигра в Ямбол Димитър Илиев с 3:0 съдийски гласа (30:27, 30:26, 30:26). За първото си място в категорията състезателят на БК „Ивайло ВТ“ получи премия от 1000 лева. Друг състезател на великотърновския клуб – Здравко Попов, отстъпи пред Роберт Чамасанян от „Ботев“ в категория 69 кг. Тази година не бе излъчен отборен шампион, макар състезателите да бяха разделени по осем в четири тима.