10 четения

„А“ група – жени, X кръг. Пропуски и отпускане през втората част за малко не костваха победата на етърки

„Етър ВТ“ – „Риал“ 4:3

Победа с 4:3 записа женският отбор на „Етър ВТ“ в среща за първенство на „А“ група. В неделя на стадиона в Ресен възпитаничките на Валентин Витанов се наложиха над предпоследния тим в класирането „Риал“ от пернишкото село Ковачевци.

Великотърновки изиграха силно първо полувреме, в което отбелязаха три гола и пропуснаха поне пет. Лора Петрова откри резултата в 3-ата минута след извеждащ пас на Даяна Георгиева. Капитанката на етърки покачи на 2:0 в 16-ата минута, като този път срещу вратарката на гостенките я изведе Недрет Заструг. Тандемът проработи отново в 28-ата минута, в която Лора пак бе очи в очи с вратарката на „Риал“ и със силен удар вдигна на 3:0 и записа личен хеттрик.

Така дойде 31-ата минута, в която великотърновки не реагираха при статично положение и Лора Симеонова намали на 1:3.

Втората част тръгна с нов бърз гол на домакините. Мирела Моева отне топката от съперничка и този път не сбърка за 4:1.

След попадението обаче отборът на „Етър ВТ“ се отпусна и в 63-ата минута бе наказан с гол от Полина Ръсина, прехвърлила вратарката Румяна Новакова от 25 метра. Последва нов пропуск на Мирела Моева в атака, за да дойде 73-ата минута, в която Ръсина бе изпусната отдясно и с диагонален изстрел намали на 3:4.

Централната нападателка на гостенките можеше съвсем да развали деня на етърки в самия край на мача, но Румяна Новакова се намеси добре и отрази удара и от упор.

„Етър ВТ“: Новакова, Иванов, Андреева, Джакелова, Владимирова, Йорданова, Петрова, Стоянова, Заструг, Моева, Георгиева.