Първа професионална лига, XVIII кръг Добро начало и лош край за „виолетовите“ в Благоевград

Пирин“ – „Етър ВТ“ 3:2

Загуба с 3:2 претърпя отборът на „Етър ВТ“ при гостуването на „Пирин“ в среща от 18-ия кръг на Първа професионална лига. „Виолетовите“ изиграха добро първо полувреме на стадион „Христо Ботев“, но през второто много от познатите слабости се проявиха, защитата се пропука фатално, а за капак и два жълти и червен картон получи Пламен Гълъбов.

В 10-ата минута отбраната изпусна Станислав Костов, нападателят на „орлетата“ стреля, но Христо Иванов се намеси много добре.

Десет по-късно Цветомир Тодоров мина между двама бранители на домакините и пробва удар от петнайсетина метра, но топката мина над вратата. Малко по-късно защитник на „Пирин“ пък блокира силен шут на Георги Сърмов и получи поздравления от вратаря Благой Макенджиев. Логичното се случи в 35-ата минута, в която Цветомир Тодоров проби мощно през центъра и шутира, кълбото се отби в гредата, след което се озова в краката на Ерик Почански. Атакуващият футболист овладя и без да се замисли, прати топката в мрежата на благоевградчани за първия си гол с екипа на „Етър ВТ“.

В 42-ата минута играчите на Станислав Генчев пропуснаха невероятен шанс да накажат „орлетата” за втори път. Георги Сърмов проби и центрира към Почански пред голлинията, но той не успя да нацели добре топката и я изпрати покрай вратата, докато зад него връхлиташе Иван Стоянов.

Втората част започна отлично за домакините и след само шест минути игра тимът на „Пирин“ стигна до изравнително попадение. В негов автор се превърна Румен Сандев, който стреля точно след разбъркване. Секунди след подновяването на играта Станислав Костов бе изпуснат от Яни Пехливанов и останал очи в очи с Христо Иванов, с лекота вкара поредния си гол в елита за 2:1.

В 62-ата минута Иван Стоянов бе фаулиран в наказателното поле и главният съдия Станислав Тодоров отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият, който бе точен от бялата точка за 2:2. В 76-ата минута Конър Хендерсън намери Станислав Костов между играчите във виолетово и той с едно докосване вкара 3:2. До края гостите опитаха изравняване, но удар на Стоянов от добра позиция мина покрай вратата, а в 86-ата минута Пламен Гълъбов бе изгонен от Станислав Тодоров. Младият бранител получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко в края на срещата.

„Етър ВТ“: Христо Иванов, Александър Александров, Пламен Гълъбов, Яни Пехливанов, Иван Скерлев, Димо Атанасов, Георги Сърмов, Румен Руменов (86 Иван Вълчанов), Цветомир Тодоров (64 Никола Колев), Иван Стоянов, Ерик Почански (77 Иван Петков).