7 четения

Подрастващите хандбалисти на „Локомотив“ продължават силната си серия

С три победи се поздравиха юношите старша възраст на ХК „Локомотив” във втория кръг на първенството на хандбална зона „Мизия”. В спортна зала „Орловец” в Габрово в първия двубой срещу „Левски” (Левски) горнооряховчани още в началото поведоха. До края на полувремето натрупаха преднина от пет гола 7:2, която успяха да задържат до края на мача, завършил с победа 16:10. Във втората среща срещу домакините от „Чардафон” (Габрово) първата част завърши 16:3 в полза на „Локомотив”. Без проблем горнооряховчани затвориха мача с крайното 22:10.

Третият мач беше срещу съгражданите от „Раховец-2008” и завърши 22:7 (9:3) за локомотивци. Успехите атвърдиха „Локомотив” на върха във временното класиране.

Междувременно в зала „Никола Петров” се проведе вторият турнир на зона „Мизия” за момчета до 11 години. Хандбалистите на „Локомотив” спечелиха първия мач срещу „Етър-64” с 15:4, а във втория нодиграха „Левски” (Левски) с 14:9.