7 четения

„Етър ВТ“ – „Славия“ 2:1

Най-после късметът се усмихна и на отбора на „Етър ВТ“. След като „виолетовите“ отново пропуснаха головите си възможности, гостите от София си отбелязаха два автогола и трите точки останаха на стадион „Ивайло“. Мачът тръгна по познат сценарий. Атаки на великотърновци, създадени и пропилени възможности и нелеп гол, дело на Калоян Кръстев. Старанието на играчите на Станислав Генчев обаче този път бе възнаградено от Фортуна след два куриозни автогола на Омар Абуд и Антонис Стергиакис.

Още в 4-ата минута домакините направиха добра атака. Веселин Минев даде отличен пас към Ерик Почански, който веднага продължи пътя на топката по земя към Самб Бадара. Нападателят стреля в близкия ъгъл, но младият вратар на гостите Стергиакис изби в топката в ъглов удар. Последва нов пробив на Почански и лошо подаване в пеналта, където топката не намери негови свободни съотборници.

slaviq1В 13-ата минута Иван Минчев центрира от корнер в полето на Христо Иванов, където най-съобразителен се оказа един от младите таланти на гостите Калоян Кръстев, който с глава прати топката в мрежата за 0:1.

Последва период на относително равновесиe на терена, през който всичко свършваше между двете наказателни полета. Единствената възможност за домакините бе пред Почански, който отне топката и навлезе в пеналта, но бранител в бяло успя да блокира удара. За „Славия“ пък Иван Минчев получи шанс да пита Христо Иванов къде да му вкара гол, но прати кълбото в облаците.

Второто полувреме започна с натиск на домакините и още в 49-ата минута Никола Колев намери чудесно Иван Стоянов, заменил получилия травма Веско Минев. Халфът стреля силно, но кълбото мина на сантиметри от целта. В 54-ата минута Бадара и Стоянов комбинираха пред наказателното поле, вторият шутира, но отново неточно.

Обръчът около вратата на гостите се затегна и логичното се случи в 58-ата минута, когато Почански намери Иван Стоянов, който технично стреля под ъгъл, кълбото Омар Абуд подложи крак и топката влезе в мрежата на тима му за 1:1. В 65-ата минута Стергиакис отрази изстрел с глава на Яни Иванов след корнер и запази равновесието в резултата.

Десет по-късно вратарят на „Славия“ подцени центриране от ъглов на Чавдар Ивайлов и заби топката в мрежата си за пълен обрат – 2:1.

Критична за „виолетовите“ бе 75-ата минута, когато първо Стефан Велев, а после и резервата Мба нацелиха гредите. Малко по-късно Чавдар Ивайлов се откъсна и излезе на голова позиция, но Стефан Велков се намеси и го блокира.

В последните минути „Славия“ се опита да спечели точка на стадион „Ивайло“, но бранителите на домакините се справиха с набезите на „белите“ футболисти, а насочената с глава от Андреа Христов топка мина край целта. С успеха етърци събраха 18 точки, дръпнаха на четири пред „Дунав“ и са на една след „Пирин“, оставайки на 12-а позиция.

„Етър ВТ“: Иванов, Скерлев, Пехливанов, Минев (41 Иван Стоянов), Сърмов (63 Тодоров), Александров, Атанасов, Ивайлов, Колев, Почански, Бадара (84 Т. Колев).

Един коментар за “Първа професионална лига, XIX кръг. Най-после Фортуна се усмихна на „виолетовите“, „белите“ вкараха три гола на „Ивайло“, но два в неправилната врата

• 04.12.2017 в 13:07
    Permalink

за купата играйте хикс. (1-X или 2-X). Славия ще продължи с дузпи. Това ми казаха двама от героите на мача вчера.