Юноши младша възраст и деца, XVI кръг. Резултатни победи за „виолетовите“ надежди в Трявна

ОФК „Трявна“ – „Етър ВТ“ 0:6 и 0:4

Две победи записаха отборите на „Етър ВТ“ при гостуването в Трявна от предпоследния кръг. Юношите младша възраст отнесоха домакините, забивайки им шест безответни гола. Бранислав Ботев откри резултата още в 1-вата минута, в 33-ата Стоил Стефанов вкара за 0:2, а в 41-ата Кольо Станев бе точен за 0:3. В рамките на 180 секунди в средата на втората част Кольо Станев и Николай Лазаров добавиха още две попадения, а окончателното 0:6 фиксира Силвестър Йорданов.

При децата двубоят се разви в полза на етърци през втората част. Първата завърши без гол. След почивката Денис Минчев, Георги Минчев, Алекси Игнатов и Костадин Белалиев оформиха крайното 0:4.

В класирането юношите младша възраст на „Етър ВТ“ са втори с 27 точки. На две преди тях е тимът на „Янтра“ (Габрово). Трети с 24 т. е горнооряховският „Локомотив“, който изпусна габровци на свой терен, падайки с 1:2.

В събота „Етър ВТ“ и „Локомотив“ се срещат в пряк двубой на стадиона в Леденик, „Янтра“ почива. Така че при успех на „виолетовите“ те ще са есенният лидер.

При децата великотърновци са трети с 30 точки, а горнооряховци първи с 36 т. от 12 победи в 12 мача до момента. Втори е тимът на „Янтра“ (П. Тръмбеш) с 31 т., но и мач повече.

Останалите резултати: „Локомотив“ (Г. Ор.) – „Янтра“ (Габрово) 1:2 и 9:0, „Спартак-Плевен“ – „Гигант“ (Белене) 12:0 и 7:0, „Академик“ – ФК „Севлиево“ 7:0 и 2:0. Само деца: „Янтра“ (П. Тр.) – „Левски 2007“ (Левски) 3:0, „Локомотив“ (Дряново) – ОФК „Павликени“ 3:5.