Зимен турнир по футбол – „Тера-Трак“ и „Яна 1“ (Ресен) не се победиха, показаха първите наказателни картони

Първият червен и два жълти картона вече са факт на Зимния турнир по футбол в ДКС „В. Левски“. Валентин Тодоров от „Мусала брокер“ бе изгонен от игра в срещата „Ресторанти „Щастливеца“ и ще пропусне следващите два мача на тима си в груповата фаза на надпреварата. Състезателят срита паднал съперник и моментално бе отстранен от терена.

„Мусала брокер“ направи пълен обрат в двубоя, губейки до почивката с 0:1 след попадение на Али Кязъмов за „щастливците“ в 16-ата минута. През втората част Сибин Сабриев, Петър Антонов, получил и жълт картон, и Валентин Тодоров се разписаха последователно в рамките на пет минути между 25-ата и 30-ата. Независимо от червения картон този резултат се запази до края на двубоя.

В другата среща от група „Е“ „КВН Фемили груп“ и „Долапчиеви“ поднесоха голово шоу и приключиха при 5:5. Гонитбата в резултата бе през цялата среща и държа публиката в напрежение до последния съдийски сигнал. За „Долапчиеви“ с хеттрик се отличи Радослав Байчев, по веднъж вкараха Георги Владимиров и Виктор Джуров.

За тима от Поликраище Кристиан Великов откри резултата във 2-рата минута, а Николай Иванов и Христо Василев добавиха по две попадения.

В група „Д“ тимът на „Случаен превоз“ започна с 4:2 срещу този на „Банка ДСК“.

„Банкерите“ излязоха едни гърди напред след 120 секунди игра, като точен бе Емил Методиев, но след това Ивайло Велчев, Димитър Димитров и Диян Гърмидолов на два пъти доведоха нещата до 4:1 за „превозвачите“.

В самия край на срещата Стамен Иванов фиксира окончателното 4:2.

Много напрегнат бе първият двубой от програмата за вечерта между шампиона „Тера-Трак“ и „Яна 1“ (Ресен). Добре познаващите се опитни съперници стъпиха здраво в търсене на крайния успех. Павлин Георгиев даде аванс на ресенци в 13-ата минута, но в 25-ата и 32-ата Петър Петров и Илиян Димитров обърнаха резултата до 2:1 за „Тера-Трак“. Голът на Димитров, който през последните години неизменно е Стрелец N 1 на турнираq бе от първата за сезона дузпа в надпреварата. „Яна 1“ нямаше намерение да губи и усилията на възпитаниците на Иван Попов се увенчаха с успех в заключителните секунди, когато Добрин Петров преодоля Анатоли Гугов за 2:2.

Този резултат предполага оспорвани мачове до края на надпреварата в група „Д“.

Програмата на турнира ще претърпи промени, съобщиха организаторите от Зоналния съвет на БФС във В. Търново. Днес в ДКС „В. Левски“ ще бъде поклонението пред тленните останки на бизнесмена Петър Христов и мачове няма да има.

Срещите: „Телепол“ – „Friends“, „Ресен“ – „Ужас“, „Стима“ – „Победа“ и „Ветеран турист“ – „Епъл“ се отлагат за следващата седмица.