Зимен турнир по футбол в ДКС „В. Левски“. „Лайтс“ и „Водстрой“ с по две победи, определят в директен сблъсък първенеца на група „А“

Два отбора от група „А“ вече са сигурни участници в елиминационната фаза на зимния турнир по футбол в ДКС „Васил Левски“. Тимовете на „Лайтс“ и „Водстрой“ записаха победи и във вторите си мачове и е ясно, че продължават напред. Кой ще е първи и кой втори, ще разберем при директния им сблъсък, насрочен по програма за сряда, 17 януари. В четвъртък „Водстрой“ победи с класическото 3:0 силния тим на „Ив Комерс“. Двубоят бе много оспорван с възможности и пред двете врати. В 34-ата минута Ивайло Иванов даде аванс на „Водстрой“, а веднага след подновяването на играта Любомир Борисов го удвои. Третото попадение в края на двубоя вече бе без значение за крайния изход.

Втора победа постигна и „Лайтс“, който се справи също с 3:0 с „Болярите“. Пламен Костадинов разпечата вратата на съперника в 10-ата минута, а след половин час игра Емил Копаранов вдигна на 2:0. Свилен Василев довърши „Болярите“ с трети гол в 35-ата минута.

В Двореца на културата и спорта се изиграха и първите срещи от групата на ветераните.

„Мастър Пик“ и „Старите приятели“ завършиха 1:1. Символичните гости излязоха напред в резултата в 12-ата минута с попадение на Петър Андреев, а в 37-ата Игнат Радев възстанови равенството.

С гол на абсолютния рекордьор по мачове, сезони и спечелени отличия с екипа на „Етър“ Георги Георгиев отборът на „Амфора“ (Драганово) се наложи с 1:0 над „Ивайло“ (Килифарево). И в двата състава личаха много добре познати футболисти в региона.