Рекордна резултатност на зимния турнир по футбол, над 8 гола паднаха средно на мач в понеделник

„Табако-Трейд“ спечели дербито с „Янтра“ (Драганово) и вече мисли за елиминациите

42 гола паднаха в петте футболни срещи от програмата на турнира във Велико Търново. Резултатността бе рекордна, което прави по повече от 8 попадения на мач.

С най-голям заряд бе първият двубой за вечерта, противопоставил „Янтра“ (Драганово) и „Табако-Трейд“ (Велико Търново). И двата тима започнаха с победи в група „Г“ и срещата в понеделник определяше първия финалист. Атанас Ингилизов даде аванс на „Янтра“ още в 7-ата минута на двубоя, но втората част определено бе за търновци. Борислав Иванов изравни в 24-ата минута, Михаил Кулов направи пълен обрат в 30-ата, а в 32-ата и 33-ата Калоян Илиев и Красен Славчев довършиха съперника. Иван Радоев върна един гол за 2:4 и това бе всичко.

„Илстрой“ не даде никакви шансове на „Билдинг къмпани“ във втория мач от вечерта, отнасяйки го с 8:1, но ако иска да продължи, ще трябва да надиграе и „Табако-Трейд“ в четвъртък. Преди това обаче „Билдинг къмпани“ ще трябва да се е победил или поне направил реми на „Янтра“ (Драганово), иначе резултатът е без значение.

В понеделник Иван Шишманов и Ивайло Иванов записаха по три попадения в актива си за „Илстрой“, две добави Шенол Краев. Тихомир Савов пък отсрами „Билдинг къмпани“ с един гол.

В група „Д“ отборът на „Яна 1“ не пропусна да вземе трите точки срещу „Случаен превоз“, постигайки успех с 5:2. Венци Йорданов и Мартин Колев се разписаха за ресенци за 2:0 до почивката. След нея Мариян Генов вдигна на 3:0, след което съперниците си размениха по още две попадения. За „Яна 1“ точен бе Павлин Георгиев (28 и 30 минута), за „превозвачите“ отвърнаха Димитър Иванов и Иван Стоянов.

Другият фаворит в групата „Тера Трак“ не пожали „Банка ДСК“, постигайки резултатното 9:2. Илиян Димитров заби четири гола, Илиян Илиев добави три, а Тодор Чирпанов и Калоян Христов се отчетоха по веднъж за „Тера Трак“.

За „банкерите“ точни бяха Емил Методиев и Кирил Борисов. Тук крайното класиране в групата ще се определи в петък, но предвид представянето на тимовете до момента вероятно ще продължат „Яна 1“ и „Тера Трак“, ако „Случаен превоз“ не детронира шампионите от миналата година.

В понеделник се изигра и един от отложените мачове от петък. Тимът на „Стима“ победи със 7:2 „Победа“ (Кесарево) и с актив от четири точки има шансове да се класира за елиминациите. Двубоят почна добре за гостите, които чрез Борис Миланов и Мартин Иванов дръпнаха с 0:2 до 10-ата минута. След това обаче Филип Боев на два пъти и Петко Петков направиха пълен обрат – 3:2. След почивката Боев, Петков, Георги Георгиев и Пламен Станчев на два пъти довършиха съперника.