„Перестройка“ спечели баскетболното дерби на Велико Търново, ветеранът Пеньо Нацкин над всички в залата

С дерби на Велико Търново бе подновен сезонът на BGO Software Basketball League – Център. В неделната вечер пред пълните трибуни на баскетболната зала на стадион „Ивайло“ „Перестройка“ надигра „Баш мечките“ с 68:62, в мач, в който доминираха защитите. Преди срещата съперниците бяха с еднакъв брой точки, по 15.

Двубоят започна със сблъсъци и нервни изблици, но постепенно играчите се успокоиха и баскетболът се настани на паркета.

Данил Киров, Пеньо Нацкин, Брендо Фурууа и компания взеха първата четвърт с 19:17, а във втората наложиха надмощие и след 19:10 се оттеглиха на почивка при 38:27 в своя полза.

„Баш мечките“ вдигнаха оборотите през третата четвъртина, която взеха с 19:20. Така последните десет минути бяха решителни за крайния изход. Отборът на „Перестройка“, останал без контузилия се Даниел Киров, започна ударно и последната четвъртина, в която увеличи аванса си до 16 т. (63:47) в 33-ата мин. „Баш мечките“ направиха серия от 12:0 и стопиха пасива си до 3 точки, две минути преди края на мача. В заключителните секунди Светлозар Златев вкара от тройката и донесе крайния успех на „Перестройка“. Единственият изиграл пълни 40 минути баскетболист – ветеранът Пеньо Нацкин, бе и с най-голям принос за победата на тима си – 25 точки, 16 борби и коефициент 36. Силно включване от скамейката направи Драгомир Нейков, който вкара 16 точки и овладя 9 борби. За „Баш мечките“ Найденов и Караиванов се отличиха с по 16 точки.

С успеха „Перестройка“ излезе начело в класирането пред „Баш мечките“.

В първата среща от програмата за деня тимът на „Дрезден ЗУУ“ победи този на СА „Д. А. Ценов“ (Свищов) със 74:57 (44:31). За студентите на ниво бе играта на Александър Димитров, който направи дабъл-дабъл 24 точки и 15 борби.

Неочаквано тежка загуба претърпя горнооряховският „Локомотив“ от „Чавдар“ (Троян), падайки с 38:80 във втория двубой. „Железничарите“ определено не влязоха в мача и след двайсет минути игра паднаха с 14:44. Георги Арихтев бе най-резултатен за горнооряховци с 16 т.

В третия мач в неделя Технически университет Габрово се наложи над „Предаторс“ (Плевен) с 48:41. Двубоят бе директен сблъсък за третото място, което бе овладяно след него еднолично от габровци.