4 четения

Младен Гуджев и Пламен Кънчев си поделиха януарската „Шапка на Капабланка“

След близо едномесечна пауза бе подновен утвърденият шахматен турнир за ветерани „Шапката на Капабланка“. Първото издание на надпреварата за годината се проведе при досега приетия регламент – финал от десет шахматисти, играещи по системата „всеки срещу всеки“ с по 10-минутна контрола. Състезанието подхвана осмата си година в пeнcиoнepcкия клyб „Втopa млaдocт” във Велико Търново.

Още първият старт за сезона вдигна адреналина на участници и зрители. След вълнуващи партии с оспорван характер и интересни позиции върха в класирането си поделиха с по 7 точки гросмайсторът по кореспондентски шах Младен Гуджев и м. с. Пламен Кънчев. Трети остана Христослав Панов. По традиция последните двама в класирането отпаднаха и ще играят квалификация на 19 февруари срещу други желаещи да влязат в основната схема. Същинският турнир е на 22-и идния месец.