Контролна среща: „Железничарите“ почнаха проверките с победа, Деян Христов се отчете с хеттрик

„Локомотив” – ОФК “Левски 2007” 5:0

Победа с 5:0 записа горнооряховският „Локомотив” в първата си контролна среща. На изкуствения терен в Царева ливада „железничарите“ разгромиха третодивизионния „Левски-2007” (Левски), като с хеттрик се отчете Деян Христов. През първото полувреме петият в Северозападна Трета лига подържаше равновесието. През първото полувреме за горнооряховчани играха Кацарев, Родриго, Димитров, Мичев (к), Головодов (21 Минев), Андреев, Колев, Михайлов, Орлинов, Байдаков и Седрик, а през второто на терена бяха Колев, Николов, Иванов (к), Димитров, Идризов, Казаков, Чукалов, Осеи, Куроки, Рюстемов и Христов.

Още в началото левскарите загубиха ценен играч – Цветослав Игнатов, който след сблъсък с Орлин Орлинов падна на ръката си и бе сменен. После Владимир Мичев изпусна дузпа за „Локомотив”, стреляйки над вратата. В 44-ата минута топката все пак влезе във вратата на третодивизионния тим, като точен бе Димитър Байдаков. Десетина минути след началото на втората част японецът Кокен Куроки покачи на 2:0 за горнооряховчани. Останалите три гола паднаха в последните 15 минути на проверката и бяха дело на Деян Христов.

Следващата проверка на „Локомотив“ е на 27 януари от 11.00 ч. с „Ботев” (Гълъбово) в Царева ливада, където са на подготовка локомотивци. За 3 и 11 февруари се договарят контроли с отбори от Първа лига, а на 17 февруари е последният спаринг срещу “Литекс”.