Хандбалната купа на България за младежи до 19 г. остана в Горна Оряховица

Владислав Йоргов е MVP на финалите

С триумф на домакините приключиха в неделя хандбалните финали на купа „България” за младежи до 19 години. Надпреварата бе в спортна зала „Никола Петров” в Горна Оряховица с участието на четири отбора.

Съперниците изиграха шест срещи всеки срещу всеки в рамките на два дни.

В първия ден от турнира тимът на „Локомотив“ изигра два мача, в които записа две категорични победи. Първата над „Добруджа“ с 26:20(12:9), втората над връстниците от ХК „АСТИ“ (Хасково) с 40:24(23:13).

Третият двубой беше в неделя срещу „Спартак”. Варненци също имаха две победи от първия ден. Така последният мач се превърна във финал, достоен за завършека на турнира.

Двата отбора започнаха предпазливо в началните минути. Локомотивци успяха да вземат лек превес, но гостите изравниха за 5:5 в 10-ата минута. Последваха силни минути за вратарите, но в края на полувремето домакините успяха да отбележат три безответни гола и заслужено се оттеглиха на почивката с преднина от 15:12. Второто полувреме горнооряховчани наложиха волята си и постепенно увеличиха разликата до окончателното 32:23.

Последва „влакчето на победата“ под бурните аплодисменти на верните фенове.

Купата и златните медали на локомотивци бяха връчени лично от кмета на община Горна Оряховица инж. Добромир Добрев.

Бронзовите медали бяха спечелени от ХК „Добруджа”, четвърти е ХК „АСТИ” (Хасково). Като най-полезен състезател бе награден Владислав Йоргов от ХК „Локомотив”, а голмайстор на състезанието стана Петко Петков от „АСТИ“.

„Щастлив съм от спечелената купа. Много труд вложиха момчетата в тренировките, почти нямахме почивка по празниците. Имахме и кадрови проблеми от здравословен характер, но всички дадоха максимума от себе си. Благодаря за изпълнените указания и играта. Това вече е минало и гледаме напред”, заяви развълнуваният треньор Йордан Димитров.

„Поздравявам момчетата със спечелената купа! Тя е втора за тази година в нашата витрина. Организирахме един добър турнир и доказахме, че Горна Оряховица е един от водещите центрове в хандбала“, бе мнението на мотора на клуба Галин Караджов.

След награждаването на тържествен обяд в най-новото заведение в Горна Оряховица „Съдбата на спортиста” беше представена и купата.