28 четения

Бижутера дебютира с черно-бялата фланелка на „Локомотив“

„Локомотив“ – „Ботев“ (Гълъбово) 1:0

„Локомотив“ (Горна Оряховица) надделя над „Ботев“ (Гълъбово) с 1:0 в контролна среща, която се игра на стадиона в Мъглиж.

Единственото попадение вкара Деян Христов от дузпа в 89-ата минута. Преди това съперниците изиграха равностоен двубой, като преди почивката отправиха по един опасен удар. След нея горнооряховчани инкасираха червен картон. Получи го Кевин Осей в 80-ата минута. В самия край на срещата „Ботев“ можеше да изравни, но вратарят Крушарски се намеси отлично, спасявайки много добре насочен изстрел от фал.

Срещата обаче прикова вниманието с дебюта на Христо Йовов – Бижутера с екипа на „Локомотив”.

Бившият футболист на „Левски”, „Мюнхен 1860“, „Литекс” и „Локомотив“ (София) е поканен в състава от старши треньора Александър Димитров.

Роденият на 4 ноември 1977 г. в Своге Йовов, който е записал 32 мача и 8 гола с националната фланелка, изигра първото полувреме срещу „Ботев”. Появата му предизвика доста разнопосочни коментари сред феновете. Според повечето заявките на треньрското ръководство, че ще разчита на млади и перспективни футболисти, никак не отговарят на привличането на 40-годишния Йовов. Според други обаче, дори и на тези години, Йовов си остава добър футболист, който може да помогне на младите в отбора.

„Мястото на Христо Йовов в „Локомотив“ е като това на Бербатов в „Берое“, винаги е добре дошъл. Смятам, че присъствието му ще е от огромна полза за нашите футболисти. Освен това очаквам да повиши посещаемостта на мачовете ни“, коментира Александър Димитров. Старши треньорът отличи за изявите му в контролата младока Максимилиян Велков.