С гол на Стефан Неделчев „виолетовите“ записаха реми с лидера в първенството на Босна и Херцеговина

„Много добро представяне, такива резултати дават самочувствие на момчетата“, коментира Краси Балъков

„Железничар“ – „Етър ВТ“ 1:1

Равенство 1:1 с лидера в класирането на футболното първенство на Босна и Херцеговина „Железничар“ записа в събота отборът на „Етър ВТ“. Контролната среща се игра на тренировъчен терен в турския курорт Анталия, където съперниците са на подготовка.

Главният мениджър на великотърновския клуб Красимир Балъков започна с Денис Григич на вратата, а пред него действаха Иван Скерлев, Симеон Иванов, Георги Пашов, Димо Атанасов, Георги Сърмов, Никола Колев, Стефан Неделчев, Иван Стоянов, Ерик Почански и Иван Петков. Още в 4-ата минута етърци стигнаха до корнер пред вратата на тима от Сараево, но бранителят Османкович изби топката. В отговор Църнов стреля от границата на наказателното поле и принуди Денис Григич да вади в ъглов удар. След изпълнението му последва разбъркване, при което Убипарип вкара топката в мрежата на Григич, но след своевременно маркирана засада. Малко по-късно Мехремич намери Зец, който стреля, но Григич спаси. След половин час игра се разкри голова възможност и пред „Етър ВТ“. Иван Стоянов проби отдясно, но не намери съотборник. Босненци направиха нов пропуск в 35-ата минута, в която Убипарип от 20 метра не успя да се разпише.

В оставащото време до почивката Никола Колев стреля от воле, а опасен удар на Иван Стоянов от дистанция под гредата бе отразен от вратарят Кьосевски.

След почивката в игра се появиха Христо Иванов, Пламен Гълъбов, Венцислав Василев, Румен Руменов, Аласана Мане, Душан Младенович, Велко Братович, Иван Вълчанов, Чавдар Ивайлов и Даниел Младенов.

В 55-ата минута след центриране от корнер Венци Василев стреля опасно с глава. „Виолетовите“ откриха резултата в 71-ата минута, когато Стефан Неделчев се възползва от грешка в босненската защита за 1:0.

120 секунди по-късно Асим Зец възстанови равенството след асистенция на Убипарип, при който резултат приключи срещата.

„Много добро представяне срещу лидера в първенството на Босна и Херцеговина. Имаше желание у момчетата да изпълняват това, което искам, играхме много организирано в концепцията, която налагаме, без много грешки. Играчите са изморени от подготовката и това е нормално, но го превъзмогват.

Руменов не игра, тъй като има лека травма. Денис Григич изигра 90 минути, доволен съм от него. Аласана Мане направи 45 минути, също стабилен, най-хубавото е, че се интегрира много бързо в отбора. Надявам се и Яни Пехливанов, който бе болен, от утре да започне тренировки. С Бадара не рискувахме, докато не се възстанови напълно. Радващото е, че в отбора няма сериозни контузии, продължаваме пълноценно да работим”, коментира Красимир Балъков.