martineli

martineli

„Лайтс“ пречупи двукратния първенец „Тера-Трак“

Качествен четвъртфинал изиграха отборите на „Лайтс“ и „Тера-Трак“ и напълно оправдаха очакванията на над 800-те зрители изпълнили трибуните на ДКС „В. Левски“. Определението финал преди финал наистина пасна на двубоя, държал публиката в напрежение до последния съдийски сигнал. С гол на Бисер Пенчев в разбъркване още във 2-та минута, тимът на „Лайтс“ поведе в резултата и запази аванса си до почивката. Кулминационна през първата част бе 15-ата минута, в която вратарят Венци Димитров спаси дузпа, бита от голмайстора на турнира до момента Илиян Димитров, а с това и аванса на тима си. Димитров се реабилитира в 25-ата минута, в която заби 12-ото си попадение от началото на надпреварата за 1:1. Страхотен удар от дистанция на Емил Копаранов реши мача в полза на „Лайтс“ в 35-ата минута, опъвайки мрежата зад Анатоли Гугов за 2:1. Така турнирът със сигурност ще има нов шампион таза година, след като спечелилият го през последните две „Тера- Трак“ отпадна.

Стойностна среща изиграха и тимовете на „Водстрой“ и „Ресторанти Щастливеца“. Тук предварително соченият за фаворит състав на „Водстрой“ не успя спре устрема на правещите силен турнир „ресторантьори“. Али Кязимов се разписа в 10-ата и 16-ата минути и вече има 9 гола в актива си и още два мача, за да изпревари Илиян Димитров в класацията на стрелците. През втората част организираната игра на „Ресторанти Щастливеца“ не позволи на „Водстрой“ да върне интригата на терена и двубоят приключи 2:0.

Така днес от 19:00 часа „Лайтс“ и „Ресторанти Щастливеца“ ще определят единия финалист.

Другия ще излъчат от 18:00 часа отборите на „Епъл“ и „Мусала брокер“. За тях четвъртфиналите се развиха доста по-леко.

„Епъл“ отнесе с 5:0 „Янтра“ (Драганово), от когото се очакваше доста повече. Николай Николаев се отчете с хеттрик (20, 30 и 32-а минута), Димитър Цонев вкара в 9- ата, Георги Иванов в 27-ата минута за джулюнчани.

„Мусала брокер“ записа класическото 3:0 срещу „Стима“, чийто тим не намери себе си в понеделник. Йордан Димитров бе точен в 9-ата и 40-ата минута, Валентин Тодоров в 23-ата.

Финалите на турнира са на 2 февруари. От 18 ч. е срещата за 3-4 място, от 19 ч. е директният мач за трофея.

Един коментар за “Над 800 зрители гледаха четвъртфиналите от зимния турнир по футбол във В. Търново

• 31.01.2018 в 13:46
    Permalink

На Тера Трак вратаря е много некачествен. Това, че е вземал няколко пъти – вратар на турнира заблуждава. Следя турнира изкъсо всяка година и съм наясно с качествата на този рибар. Както и да е. Лайтс заслужено ги биха. Все пак – един вратар е половин отбор. Дано догодина да си намеря по-качествен от този Гугов.