Спорт

Николай Димитров е шампион на България по ски ориентиране на дълга дистанция

Поредното си много силно представяне на Държавно първенство по ски ориентиране направи Николай Димитров. Председателят на СК „Браун Тим“ стана шампион на България на дълга дистанция (11,1 километра), в елитната група при мъжете. Бронзов медал при жени 21 елит, състезавали се на 6,9 км взе съпругата му Стефания Димитрова.

При мъже 35 съотборниците им Христо Тодоров и Андрей Абаджиев са съответно втори и трети, със сребро при мъже 45 се окичи Красимир Рашков, а Димитър Димитров е първи при мъже 55. Христина Галева се представи силно при десетгодишните момичета, където спечели първо място, а съотборничката й Дарина Хараламбус е втора при 12-годишните.

Николай Димитров завоюва втори медал в мъжкия елит на шампионата, като на спринт финишира трети, единайсети е Иван Димитров. Най-бърз по трасето с дължина 3,4 километра бе световният и европейски първенец по ски ориентиране Станимир Беломъжев от Троян, втори завърши съепкипникът му в „Хемус“ Ойвин Ватердал.

Йордан Стоянов от „Браун Тим“ даде второ място на спринт при мъже 45, а Димитър Димитров се окичи с второ злато във възрастовата група 55 години. При жени 12 Дарина Хараламбус е трета.

На средна дистанция Иван Димитров и Христо Тодоров са седми и единайсети в мъжкия елит, Дарина Хараламбус и Христина Галева взеха сребро в своите възрастови групи, Димитър Н. Димитров е четвърти, а Йордан Стоянов – пети.