„Виолетовите“ приключиха лагера в Анталия с поражение от втория в словенското първенство

„Етър ВТ“ – „Олимпия“ 0:3

Загуба с 3:0 претърпяха футболистите на „Етър ВТ“ в последния си мач от подготовката в Анталия. Срещу втория в първенството на Словения след есенния дял – „Олимпия” (Любляна), главният мениджър на великотърновския клуб Красимир Балъков започна с Христо Иванов, Георги Пашов, Венци Василев, Пламен Гълъбов, Димо Атанасов, Георги Сърмов, Чавдар Ивайлов, Аласана Мане, Велко Батрович, Даниел Младенов и Стефан Неделчев.

На терена в Белек първата голова възможност бе за „виолетовите“. В 8-ата минута Даниел Младенов центрира отляво от свободен удар и Стефан Неделчев стреля отблизо, но вратарят на съперника улови топката. Акции на словенците пък принудиха Христо Иванов да се намесва. Изстрели на Батрович и Туркуш за двата тима минаха покрай гредите.

След почивката в игра за „виолетовите“ постепенно влязоха Денис Григич, Иван Скерлев, Яни Пехливанов, Душан Младенович, Симеон Иванов, Кольо Станев, Никола Колев, Румен Руменов, Ерик Почански, Иван Вълчанов, Иван Стоянов и Иван Петков.

„Олимпия” поведе с гол от съблекалнята, като след пробив отляво Леон Бенко бе точен за 1:0. Последваха добри намеси на Денис Григич, който първо спаси опасно положение, а в 56-ата минута се справи с изведения сам срещу него Алвеш.

В 62-ата минута Аласана Мане изведе в дълбочина Дани Младенов, който бе съборен. Чавдар Ивайлов изпълни прекия свободен удар, но защитата на съперника изби. Пет минути по-късно Капун бе намерен в пеналта непокрит в добра позиция и със силен шут покачи на 2:0 за „Олимпия”. Малко след това Денис Григич спаси опасен удар на Савич.

В 75-ата минута Иван Вълчанов от фал би в стената и това бе всичко в актива на „виолетовите“. Малко преди края на срещата Мишкич центрира от статично положение и Леон Бенко с глава прати топката в мрежата за крайното 3:0 в полза на словенците.

„През първото полувреме играхме добре, преодоляхме умората с дисциплина и организация. Бяхме подредени и имахме своите възможности. Във втората част не влязохме добре, след гола концентрацията падна. Абсолютно разбираемо е и нормално, очаквах го дори и по-рано. Последен мач е и умората си оказа влияние.

„Олимпия” беше най-силният ни съперник досега. От този мач можем да научим много за двубоите ни с ЦСКА, „Левски” и „Лудогорец”. Още е рано да се каже, че основният състав е избистрен. Има още две седмици и след мача с „Литекс” ще има повече яснота. Продължаваме да работим”, коментира Красимир Балъков.