Горнооряховските хандбалисти паднаха в Бургас

Втора пролетна загуба претърпяха хандбалистите на „Локомотив“ (Горна Оряховица). След като паднаха на старта на пролетния полусезон в зала „Никола Петров“ в Горна Оряховица от „Добруджа“ с 27:35, „железничарите“ отстъпиха и в изтегления мач от тринайсетия кръг. В Бургас отборът на „Фрегата“ се наложи над водения от Йордан Димитров тим с 30:27. Край морето домакините се оттеглиха само с гол преднина на почивката 15:14. През втората част локомотивци се опитаха да направят обрат, но силите не им стигнаха и загубиха с разлика от три гола. Върху представянето им се отрази и фактът, че в събота „железничарите“ имаха тежък домакински мач с „Добруджа“, а на другия ден гостуваха в „Бургас, докато съперникът им почиваше. В класирането горнооряховските хандбалисти са пети с 6 точки, колкото има и „Фрегата“, заемаща седмо място.