Горнооряховските локомотивци загубиха гостуването в Габрово | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Горнооряховските локомотивци загубиха гостуването в Габрово

Публикувана на: 14.02.2018г. 365 прегледа

Загуба при гостуването на мъжкия отбор на „Чардафон“ (Габрово), в  среща от ХІ кръг на шампионата претърпяха хандбалистите на „Локомотив“ (Горна Оряховица).

Двубоят в габровската зала „Орловец“ бе равностоен в първите 15 минути, в които резултатът се движеше гол за гол. С добри намеси на вратаря Николай Цветков, отразил два седемметрови наказателни удара, и силни изяви в нападение на Марио Янчев и Димитър Петков домакините все пак успяха да си осигурят аванс преди почивката и тя дойде при резултат 18:14. През втората част габровските хандбалисти увеличиха разликата на 6 гола (25:19). В 6 от общо 30-те и минути домакините бяха с човек по-малко заради двуминутни наказания и младите момчета от „Локомотив“ се възползваха от това, като успяха да съкратят пасива до три гола в 58-та минута (33:30). До изненада обаче не се стигна. С две попадения на Марио Янчев и едно на Цветелин Христов в заключителните секунди „Чардафон“ си гарантира победата с 36:30. За „Локомотив“ 9 гола заби Владислав Йоргов, със 7 на сметката си завърши Радослав Йорданов.