Контролен мач: „Железничарите“ приключиха проверките с реми в Ловеч, Деян Христов пак вкара

„Литекс“ – „Локомотив“ 1:1

Много добри 60 минути изиграха горнооряховските локомотивци на стадиона в Ловеч, но след това се отпуснаха и не успяха да спечелят последната си контролна среща преди старта на сезона. Деян Христов откри резултата срещу „Литекс“ със силен удар от 17 – 18 метра, който не остави шансове на вратаря на домакините. Последваха нови добри атаки на гостите, при които Христов бе близо до второ попадение, а десният страничен стълб на бранената от „Литекс“ врата посрещна изстрел на Веско Любомиров. Две добри намеси имаше и вратарят на горнооряховчани Евгени Александров. През втората част гостите постепенно намалиха темпото и в 60-ата минута Кристиян Тафраджийски с глава изравни – 1:1. До края за „железничарите“ най-напорист в атака бе Бедри Рюстемов, но нямаше шанс да реализира създадените възможности. Първенството на Втора лига се подновява на 24 февруари (събота) с мачовете от XVIII кръг, като горнооряховчани гостуват на „Струмска слава”.

„Локомотив”: Александров, Димитров, М. Иванов, Казаков, Николов, Мичев, Любомиров, Идризов, Д. Христов, Колев, Вачев (Крушарски, К. Осеи, Седрик Панио, Велков, Головодов, Рюстемов, Балъков, Кокен Коке, Андреев).