Етър ВТ“ – „Септември“ (София) 3:3

Две различни полувремена изиграха футболистите на „Етър ВТ“ и на практика изпуснаха победата и трите точки, които на почивката, с оглед на показаното на терена, изглеждаха сигурни.

През първото полувреме играчите на Красимир Балъков тотално надиграха гостите от София и логично водеха с 3:0. Даниел Младенов, Иван Петков и Велко Батрович поразиха целта. Нещата през втората част обаче се промениха коренно и столичани стигнаха до точката, с два гола на Мартин Тошев, избран за играч на мача, и един на Крис Гади.

Срещата тръгна с постепенни атаки и многоходови комбинации, като домакините притискаха съперника, който рядко тръгваше напред. В 19-ата минута падна и първото попадение в срещата. Аласана Мане стреля от дистанция, вратарят на столичани Янко Георгиев изби топката, която се озова в Даниел Младенов и той заби първия си гол с виолетовата фланелка.

Последваха нови добри атаки на етърци, като при първата Мане намери по страхотен начин Батрович зад отбраната на съперника, но той не улучи топката. В 29-ата минута Младенов пък вдигна на Иван Петков, който не засече добре топката с глава. Таранът вдигна публиката на крака след още 120 секунди, когато се пребори за топката в наказателното поле и с премерен шут покачи на 2:0.

В края на първата част още един от новите играчи се разписа. Иван Петков задържа топката, след което подаде към Георги Пашов. Крайният бранител не се забави и центрира в наказателното поле към Велко Батрович, който с глава направи 3:0. Въпреки че „Септември” стоеше добре на терена, не създаде сериозни опасности, като само в един случай стана по-напечено, след като Григич изчисти лошо топката, Гълъбов я задържа на терена, но тя бе овладяна от играч на гостите и се създаде голова възможност.

В 58-ата минута играчите на Николай Митов намалиха резултата от дузпа. Пашов не отигра добре топката и Мартин Тошев излезе сам срещу Григич. Бранителят застигна нападателя и го атакува, което доведе до нарушение и решението на рефера да посочи бялата точка, след като първо показа свободен удар. Зад топката застана Тошев, който вкара поредния си гол в Първа лига. Четири минути по-късно Крис Гади засече с глава центриране отляво и намали на 2:3, връщайки интригата в сблъсъка.

Отговорът на домакините не закъсня и можеше да даде друга посока на развоя на мача. Велко Батрович се откъсна и озова на отлична позиция, но взе грешно решение. Атакуващият футболист шутира вместо да подаде на Петков, който чакаше топката пред празна врата. В 72-ата минута резервата на гостите Антони Иванов пробва удар, кълбото обаче попадна в краката на Мартин Тошев и опитният нападател не се забави да направи 3:3.

В оставащото игрово време етърци не намериха път към вратата на съперника, а секунди преди края на срещата резервата Мирослав Будинов получи пас и стреля, но твърде слабо, за да затрудни Денис Григич.

„Етър ВТ”: Денис Григич, Георги Пашов, Венцислав Василев, Пламен Гълъбов, Димо Атанасов, Георги Сърмов, Румен Руменов, Аласана Мане (63 Яни Пехливанов), Даниел Младенов (77 Иван Стоянов), Велко Батрович, Иван Петков (68 Ерик Почански).

One thought on “Първа професионална лига, XXI кръг: Разочароващо – „виолетовите“ пропиляха аванс от три гола на старта на пролетния полусезон

• 19.02.2018 в 13:08