Контролни срещи: Ивайлов и Вълчанов бележат за успех на „виолетовите“

„Етър ВТ” – „Янтра Габрово” 2:0

В контролен мач отборът на „Етър ВТ” победи с 2:0 „Янтра Габрово”. Мачът се игра на изкуствения терен в Царева ливада. За великотърновския тим се изявиха футболистите, останали извън групата за първия мач на тима от пролетния полусезон в Първа лига срещу „Септември“ (София), резервите, които не взеха участие в съботната среща, и четирима юноши. Проверката бе в две полувремена от по 35 минути, като етърци за първи път облякоха третия си заявен за първенството екип – изцяло в червено.

В игра след едномесечно отсъствие поради контузия и наказание се завърна Алиуне Бадара. През първото полувреме Чавдар Ивайлов откри резултата с хубав удар по диагонала с левия крак. Крайното 2:0 оформи Иван Вълчанов директно от пряк свободен удар малко преди последния съдийски сигнал.

За „Янтра Габрово” това бе последна проверка преди старта на полусезона в Северозападната Трета лига, на който следващата неделя гостуват на „Павликени”.