27 четения

ПУБЛИЧНИ ПРОЯВИ В ДУХОВНАТА СФЕРА В ГОРНА ОРЯХОВИЦА МАРТ 2018 ГОДИНА

1 МАРТ (четвъртък)
11.00 ч. гр. Горна Оряховица и

селищата в общината

Акция „Подари усмивка“ – даряване на мартеници на жителите и гостите на Горна Оряховица, изработени от деца от учебните и детски заведения, Център за обществена подкрепа, Дневен център за деца с увреждания и Дневен център за пълнолетни лица с увреждания в общината
18.00 ч. Зала 1 на Общината Празничен концерт по повод Деня на любителското художествено творчество  с участието на съставите при НЧ „Братя Грънчарови-2002“
2 МАРТ (петък)
17.30 ч. Зала 1 на Общината Празничен патриотичен концерт, посветен на 140 годишнината от Освобождението на България, поднесен от най-малките граждани на Горна Оряховица – децата от група „Мики Маус“ при ДГ „Ален мак“
3 МАРТ (събота)
11.00 ч. Пл. „Георги Измирлиев“ Национален празник на Република България:

– ритуал по издигане на националното знаме;

– слово на инж. Добромир Добрев – кмет на община Горна Оряховица;

– поднасяне на венци и цветя пред паметника на Георги Измирлиев;

– поздравителен концерт с участието на гост-изпълнители Ива и Велислава Костадинови и фолклорни състави при НЧ „Братя Грънчарови-2002“

6 МАРТ (вторник)
18.00 ч. Зала 1 на Общината ГОСТУВА СТОЯНКА МУТАФОВА:

Представяне на биографичната книга  

„ДОБЪР ВЕЧЕР, СТОЛЕТИЕ МОЕ!“, посветена на легендата на българския театър Стоянка Мутафова. Автор Мария Грубешлиева

7 МАРТ (сряда)
17.30 ч. ХГ „Недялко Каранешев“ „Жената, цветята и природата“ – изложба живопис и представяне на литературното творчество на Петранка Новосад
18.30 ч. НЧ „Напредък-1869“ Драматичен театър Търговище представя постановката „Не всеки крадец е мошеник“ по Дарио Фо. С участието на Александра Сърчаджиeва, Явор Борисов и др.
8 МАРТ (четвъртък)
17.00 ч. ХГ „Недялко Каранешев“  Художествена изложба „Майка и дете” представя Гергана Рахнева
15 МАРТ (четвъртък)
14.00 ч. Младежки дом Младежки дом и РЗИ – Велико Търново представят лекция на тема  „Колко тежи /не/ щастието?” – запознаване с опасностите от хранителни разстройства при тийнейджърите
18.30 ч. НЧ „Напредък-1869“ Театрална къща „Фери Арт“ – София, представя постановката „Операция“ по Иво Сиромахов. С участието на Мариан Бачев, Орлин Горанов, Тони Минасян, Жанет Иванова, Добрина Гецова
17 МАРТ (събота)
11.00 ч. НЧ „Напредък-1869“ Държавна опера – Бургас, представя „Пинокио“ –  опера за деца от Александър Йосифов с диригент Цанислав Петков
20 МАРТ (вторник)
17.30 ч. ХГ „Недялко Каранешев“ Представяне на стихосбирката „Радост, мъка и тъга“ с автор Стефка Токмакчиева – член на ТЛГ „Асен Разцветников“
18.30 ч. НЧ „Напредък-1869“ Държавна опера – Бургас представя  музикалния спектакъл „Оскарите в музиката“ с участието на Милица Гладнишка и Филип Аврамов. Диригент – Левон Манукян
21 МАРТ (сряда)
17.30 ч. ХГ „Недялко Каранешев“ Представяне на романа „Повече от любов“ на Радослав Гизгинджиев
28 МАРТ (сряда)
18.30 ч. НЧ „Напредък-1869“ Театър 220 представя постановката „Татул“ по Георги Караславов
29 МАРТ  (четвъртък)
17.30 ч. Пресцентър

Спортна зала „Никола Петров”

Представяне на книгата „Никога не се предавай: Историята на световния шампион по бокс Детелин Далаклиев“ с автор  Георги Стоянов
30 МАРТ (петък)
13.30 ч. ХГ „Недялко Каранешев“ XI-та Младежка национална среща   „Дигиталните технологии и младите хора“
ПУБЛИЧНИ ПРОЯВИ В ДУХОВНАТА СФЕРА

В СЕЛИЩАТА НА ОБЩИНА ГОРНА ОРЯХОВИЦА

1 МАРТ (четвъртък)
9.00 ч. ОУ „Климент Охридски“

с. Драганово

„Добре дошла, Баба Марта“ – детско утро
9.00 ч. НЧ „Развитие-1884“

с. Поликраище

„Работилница за мартеници“ с участието на деца от ОУ „Св. св. Кирил и Методий” –

с. Поликраище

18.00 ч. НЧ „Иван Вазов-1893“

с.  Първомайци

Ден на любителското художествено творчество и посрещане на Баба Марта:

– изработване на автентични мартеници;

– празничен концерт с участието на читалищните колективи

18.00 ч. НЧ „Христо Козлев-1883“

гр. Долна Оряховица

„С България в сърцата“ – празничен концерт, посветен на 140 години от Освобождението на България  с участието на читалищните колективи
19.00 ч. НЧ „Развитие-1884“

с. Поликраище

„Да се надпеем, да се надиграем и да се посмеем“  – празнична среща, посветена  на Деня на любителското художествено творчество с участието на читалищните колективи
2  МАРТ (петък)
18.30 ч. НЧ „Христо Козлев-1883“

гр. Долна Оряховица

Празничен концерт, посветен на Деня на любителското художествено творчество  с участието на читалищните колективи
3  МАРТ (събота)
10.00 ч. Център

с. Поликраище

Национален празник на Република България:

– ритуал по издигане на националното знаме;

– празнична програма на читалищните колективи

10.00 ч. Пл. „Св. Димитър“

с. Правда

Национален празник на Република България:

– поднасяне на венци и цветя пред паметника на загиналите във войните

10.00 ч. Паметник на загиналите във войните от с. Янтра Национален празник на Република България:

– поднасяне на венци и цветя

 

10.00 ч. Паметник на  загиналите за България

с. Крушето

Национален празник на Република България:

– поднасяне на  цветя пред паметника на

загиналите за България

10.00 ч.

 

 

 

11.00 ч.

НЧ „Просвета-1906“

с. Горски горен Тръмбеш

 

 

Паметник на Петър Комитата

Национален празник на Република България:

– „Българийо, за тебе те умряха“ – празнична програма;

 

– поднасяне на венци и цветя на паметника на Петър Комитата

10.30 ч. Паметник на загиналите драгановчани във войните Национален празник на Република България:

– ритуал по издигане на националното знаме;

– поднасяне на  венци и цветя;

– празнична програма със самодейни колективи

11.00 ч. НЧ „Съгласие-1905“

с.  Писарево

Национален празник на Република България:

– празнична програма с участие на децата от

ОУ „Отец Паисий“

11.30 ч.

 

 

12.30 ч.

Паметник „Майка България“

 с. Върбица

 

Център

с. Върбица

Национален празник на Република България:

– поднасяне на  венци и цветя

 

„Пробуждане с хоро“  – Национална инициатива, посветена на Националния празник на  Република България

7 МАРТ (сряда)
    10.00 НЧ „Пробуда-1922“

с. Янтра

Изложба „Женско творчество“, посветена на Международния ден на жената
8 МАРТ (четвъртък)
10.00 ч.  НЧ „Наука и труд-1914“

с. Горски долен Тръмбеш

 „Сръчни ръце“ –  изложба на плетива
11.00 ч. Клуб на пенсионера „Кале“

с. Горски горен Тръмбеш

„Моето  име е  жена“ – рецитал посветен на Международния ден на жената
12.00 ч. НЧ „Градина Върбица – 1894“

с. Върбица

„Усещане за жена – визия и ведрост“  – празнична програма, посветена на Международния ден на жената
16.00 ч. НЧ „Иван Вазов-1893“

с. Първомайци

Изложба, посветена на Международния ден на жената – ръкоделия, изработени от жени  от с. Първомайци
10 МАРТ (събота)
12.00 ч. НЧ „Звезда 1905“

с. Правда

Поздравителен концерт и изложба на плетива по повод Международния ден на жената
22 МАРТ  (четвъртък)
10.00 ч. Център

с. Поликраище

„Пролет е дошла“ – детски празник
12.00 ч. НЧ „Градина Върбица -1894“

с. Върбица

Пролетен концерт с участието на читалищни колективи
17.00 ч. Клуб на пенсионера

„Асен Разцветников“

с. Драганово

Пролетен концерт с участието на самодейни колективи от НЧ „Съединение-1888“  и

КП „Асен Разцветников“

     25 МАРТ (неделя)
10.00 ч. Пред НЧ „Съгласие -1905“

с. Писарево

„Благовещене“ – пресъздаване на обичая прескачане на огън
31 МАРТ (събота)
10.00 ч. НЧ „Иван Вазов-1893“

с. Първомайци

III-ти Национален преглед на любителските народни хорове и групи за обработен фолклор „Ганчо Михов”
10.00 ч. Център

с. Драганово

Лазаровден – възпроизвеждане на обичая „Лазаруване“ с участието на Детска вокална група „Палави ноти“
10.00 ч. Център

с. Правда

„Ой, Лазаре, Лазаре“ – пресъздаване на обичая Лазаруване
 СПОРТНИ ПРОЯВИ В ОБЩИНА ГОРНА ОРЯХОВИЦА
3  МАРТ (събота)
14.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Среща по хандбал „А” РГХ мъже – ХК „Локомотив” – гр. Горна Оряховица – ХК „Спартак” – гр. Варна
6 МАРТ (вторник)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Областно първенство по баскетбол за момичета и момчета 5 – 7 клас от ученически игри 2017/2018 година
7 МАРТ (сряда)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Областно първенство по волейбол за момичета и момчета 5 – 7 клас от ученически игри 2017/2018 година
8 МАРТ (четвъртък)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Областно първенство по волейбол за девойки  8 – 10 клас от ученически игри 2017/2018 година
9 МАРТ (петък)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Областно първенство по волейбол за  девойки  11 – 12 клас от ученически игри 2017/2018 година
10 МАРТ (събота)
10.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Турнир по хандбал „Б” ХРГ жени, под домакинството на ХК „Раховец 2008“ – гр. Горна Оряховица
15.30 ч. Стадион „Локомотив“ ОФК „Локомотив” – гр. Горна Оряховица – ФК „Созопол” – гр. Созопол – среща от  Втора лига – мъже
12 МАРТ (понеделник)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Областно първенство по тенис на маса за момичета и момчета 5 – 7 клас  от ученически игри 2017/2018 година
13 МАРТ (вторник)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Областно първенство по тенис на маса за юноши и девойки 8 – 10 клас  от ученически игри 2017/2018 година
14 МАРТ (сряда)
12.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Зонално първенство по хандбал за момчета 12 год., под домакинството на ХК „Локомотив” гр. Горна Оряховица
15 МАРТ (четвъртък)
12.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Зонално първенство по хандбал за момчета 14 год., под домакинството на ХК „Локомотив” гр. Горна Оряховица
16 МАРТ (петък)
17.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Техническа конференция и кантар на състезатели по борба
17 – 18 МАРТ (събота и неделя)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Държавно лично първенство по борба- класически и свободен стил за деца, под домакинството на СКБ „Локомотив”
19 МАРТ (понеделник)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Областно първенство по хандбал за юноши и девойки  11 – 12 клас от ученически игри 2017/2018 година
20 МАРТ (вторник)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Областно първенство по хандбал за юноши и девойки  8 – 10 клас от ученически игри 2017/2018 година
21 МАРТ (сряда)
9.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Областно първенство по хандбал за момичета и момчета  5 – 7 клас от ученически игри 2017/2018 година
24 – 25 МАРТ (събота и неделя)
10.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Турнир по хандбал „Купа България“ за юноши младша възраст, под домакинството на ХК „Раховец 2008“ – гр. Горна Оряховица
26 МАРТ (понеделник)
12.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

Зонален финал по хандбал за момчета 11 год., под домакинството на ХК „Локомотив”
31 МАРТ – 1 АПРИЛ (събота и неделя)
10.00 ч. Спортна зала

„Никола Петров“

VII-ми детски турнир по хандбал за момчета

„Раховец – млади таланти”, под домакинството на ХК „Раховец 2008“

ЗАБЕЛЕЖКА: ПРОГРАМАТА Е ПРЕДВАРИТЕЛНА. ОРГАНИЗАТОРИТЕ СИ ЗАПАЗВАТ ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ.

 

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *