В Стара Загора „виолетовите“ започнаха силно, но допуснаха обрат

„Берое“ – „Етър“ 2:1

Гол на Георги Сърмов за 0:1 в 12-ата минута и попадения на Иван Бандаловски и Педро Еуженио за обрат до почивката белязаха първото полувреме на срещата в Стара Загора. Така донякъде се повтори сценарият от мача със „Септември“, но в по-умален вариант. Мачът започна с минута мълчание в памет на починалите Павел Панов и Георги Марков, след което съперниците играха открит футбол до почивката. След нея домакините започнаха настъпателно, но след като не стигнаха до гол затвориха мача.

Първият опасен изстрел бе в сметката на гостите. Още във 2-рата минута Батрович напредна и шутира от средна дистанция, но Перниш изби в корнер. „Берое“ отговори в 5-ата минута, в която Камбуров свали с гърди топката на Леони, но защитникът стреля слабо от 6 – 7 метра и Григич спаси.

Така се стигна до 12-ата минута, когато след центриране от корнер Мартин Камбуров отклони топката с глава, тя попадна в намиращия се на задната греда Георги Сърмов и той с мощен шут вкара за 1:0.

В 25-ата минута дошлият от „Барселона“ Мане изведе великолепно Батрович очи в очи с Перниш. Нападателят обаче реши да прехвърля стража и той спаси. Секунди по-късно етърци пропуснаха втори гол след грешка на Перниш. Вратарят на домакините подари топката на Сърмов, но после успя да се реваншира.

Изненадващо, предвид представянето на двата отбора до този момент, „Берое“ успя да изравни в 28-ата минута. Това стори Иван Бандаловски, който вкара с глава след центриране на Карачанаков от пряк свободен удар. Пет минути след това Райнов открадна топката, навлезе в пеналта и намери Камбуров, който веднага стреля. Гълъбов успя да блокира, а Охене пробва добавка, но прати топката над вратата.

След попадението заралии заиграха по-добре от „виолетовите“ и в следващите минути създадоха няколко опасни ситуации. В 36-ата минута Карачанаков центрира от фаул. Топката бе избита и попадна в Педро, който стреля без подготовка. Топката рикошира и излезе в корнер. Иван Бандаловски засече с глава топката след центрирането от корнера, но стражът на „Етър“ се намеси и спаси с усилия. Малко по-късно Мартин Райнов шутира от десетина метра, но покрай левия страничен стълб.

Обратът стана факт в добавеното време на първата част. Камбуров намери с глава Педро Еуженио, който бе оставен от четирима бранители с удар по земя от 20-ина метра да покачи на 2:1.

В началото на втората част „Берое“ беше близо до отбелязването на трети гол. Карачанаков центрира, Григич изби, но на главата на Камбуров, който стреля от метър в тялото на бранител във „виолетово“. Към средата на полувремето Борислав Цонев и Охене разиграха добре пред наказателното поле на гостите, вторият се озова очи в очи с Григич, но шутира в аут. До края на срещата „виолетовите“ опитаха да натиснат съперника, на моменти успяваха, но така и не достигнаха до чиста голова ситуация, чрез която футболистите на Красимир Балъков да изравнят. В края Почански пробва удар от малък ъгъл, но топката мина над вратата.

„Етър ВТ“: Григич, Пашов, Василев, Гълъбов, Атанасов, Сърмов, Мане (60 Почански), Руменов (90 Колев), Батрович, Младенов (82 Петков), Бадара.