2 четения

Състезател на „Ап спорт“ шести в Европа на пистолет

Самуил Донков завърши на шесто място на 10 метра пистолет за мъже на Европейското първенство по спортна стрелба в Дьор (Унгария). Състезателят на великотърновския клуб „Ап спорт“ беше четвърти в квалификациите с 582 точки, а на финала стреля 156,8 точки.

Съотборникът му Николай Колев завърши 28- и в квалификациите с 572 точки. Европейски шампион стана Юсуф Дикеч (Турция) с изравнен европейски рекорд – 241.6 точки.

Българските тимове завършиха на 18-о и 42-ро място в състезанието на за смесени отбори на 10 метра пистолет в Дьор. Самуил Донков и Мария Гроздева заеха 18-ата позиция с общо 758 точки, като и двамата ни стрелци постигнаха резултат от 379 точки.

С доста по-голяма амплитуда бе представянето на другата българска двойка – Николай Колев и Яна Митева, и двамата от „Ап спорт“, които завършиха 42-ри със 745 точки в квалификацията.