„А“ хандбална група – жени: Шампионките с първо домакинско реми през сезона, шуменки им измъкнаха точка

„Етър-64“- „Шумен-98” 23:23 (10:12)

Равенство 23:23 записаха хандбалистките на „Етър-64” срещу „Шумен-98” във втория си мач от плейофите в първенството на „А” група при жените. Това е второ реми между двата тима през този сезона, като шуменки се оказаха препъникамък и за габровския „Бъки“. „Казах го и преди, силите са изравнени и решаващи за изхода на мачовете са концентрацията и влагането“, коментира президентът на великотърновския клуб Атанас Атанасов. Думите му се потвърдиха и от друг резултат от плейофите. ХК „Свиленград” обърна „Бъки” с 24:23 (на почивката 12:15 за габровки). Така шампионките продължават да водят убедително със 7 точки, следвани от ХК „Свиленград” с 4, „Бъки” – 3 и ХК„Шумен-98” – 2 т., като последните два отбора имат и мач по-малко. Етърки обаче могат да съжаляват за изпусната победа, защото, ако бяха взели двете точки, със сигурност завършваха плейофите първи.

Двата отбора изиграха интересен мач, в който първо великотърновки поведоха в резултата, но после шуменки обърнаха развоя до почивката.

Домакините имаха аванс до 4:2 в 8-ата минута, но последваха пропуски в атака и в 13-ата минута бе вече 4:6, като и шестте гола за гостенките бяха дело на Кристина Касабова. До почивката шуменки удържаха аванса си – 10:12. В първите минути на второто полувреме „виолетовите” с 4 поредни гола поведоха с 14:12 и удържаха преднина до 20:19. В последните десет гостенките отново дръпнаха с 20:22, а Мария Йорданова и Кристияна Караманлиева фиксираха окончателното 23:23 две минути преди края.

Тази седмица в зала „Орловец“ в Габрово предстоят финалните мачове за Купата на България. На 10 март от 15 часа великотърновки започват защита на трофея на полуфинал срещу ХК „Свиленград”.

„Етър-64”: Д. Николова, Богданова 2, М. Йорданова 5, Д. Иванова 5, А. Симеонова 1, П. Кръстева 4, Д. Петрова 3 (Д. Кръстева, Караманлиева 3).