Втора професионална лига, XIX кръг: „Железничарите“ не успяха да се спасят от загуба в София

ФК „Царско село” – „Локомотив” 1:0

Загуба с 1:0 от атакуващия първа професионална лига тим на ФК „Царско село“ претърпя горнооряховският „Локомотив“. Двубоят в София започна с едноминутно мълчание в памет на починалия бивш футболист Цветан Веселинов – Меци. Домакините първи се приспособиха към тежкия терен и сътвориха няколко атаки към вратата на „железничарите”. Надмощието им даде резултат в 16-ата минута, в която Тейнур Марем засече центриране отляво на вратата на Евгени Александров за 1:0.

През тази първа част „царете” имаха още две възможности да удвоят резултата, но вратарят и защитата на гостите се справиха добре. В края на полувремето Кокен Куроки изпълни пряк свободен удар и бе близко до изравняването.

В началото на второто полувреме в игра за гостите от Горна Оряховица влязоха Кевин Осеи и Деян Христов, което определено даде резултат. Локомотивци погледнаха по-смело към вратата на Димитров, но не успяха да я поразят. Най-чистото положение пропусна Кокен Куроки в 65-ата минута. Като цяло футболистите на Александър Димитров изиграха едно много добро второ полувреме, но така и не можаха да се възползват от добрите ситуации открили се пред тях. На практика след почивката домакините имаха една възможност да застрашат вратата на Александров, но той с вещина спаси.

„Локомотив”: Евгени Александров, Кристиян Димитров, Мариян Иванов, Симеон Иванов, Мартин Николов, Петър Казаков, Даниел Андреев (46 Кевин Осеи), Кокен Куроки (73 Антоний Балъков), Якуб Идризов, Георги Колев, Цветомир Вачев (46 Деян Христов).