Важен успех за хандбалистите на „Локомотив“ в София

Важна победа записаха младите горнооряховски хандбалисти в първенството на мъжката „А“ група. „Железничарите“ спечелиха гостуването на НСА в София. Бърз и динамичен хандбал показаха двата отбора в спортната зала на Националната спортна акадамия. Още в началните минути горнооряховчани успяха да поведат и да увеличат преднината до 8:14 в края на първата част.

След почивката локомотивци наложиха тотално надмощие, за което спомогна и пълната им концентрация през целия двубой. Със здрава защита и бързи атаки гостите умело пазиха преднината и не позволиха обрат. Студентите не успяха да се противопоставят и доиграха мача до крайното 26:30.

„Поздравявам момчетата за прекрасната игра. В нито един момент не се поколебаха и не изтърваха инициативата. Играха на скорост. Така трябва да играем всеки мач”, коментира старши треньорът Йордан Димитров.

„Локомотив“: В. Лазаров, Г. Маринов, Вл. Йоргов, В. Даскалов, Н. Генов, Р. Йорданов, Ив. Дачев, Е. Синигеров, П. Николов, Л. Димитров, Т. Калчев.