2 четения

Юноши младша възраст и деца, ХІХ кръг: Емил Спасов и Росен Върбишки с важни голове

„Янтра“ (П. Тр.) – „Етър ВТ“ 0:1 и 0:1

Победи с по 1:0 записаха отборите на „Етър ВТ“ в поредния кръг от първенството за юноши младша възраст и деца. Срещите с „Янтра“ (П. Тръмбеш) се играха на стадиона в Самоводене, тъй като през есента двата клуба размениха домакинствата си.

При младшата възраст победното попадение за „виолетовите“ бе дело на Емил Спасов в 63-ата минута. Любопитно е, че голмайсторът на етърци не завърши срещата, тъй като в 77-ата минута получи втори жълт и съответно червен картон.

При децата великотърновци също спечелиха с 1:0, като тук точен бе Росен Върбишки в 21-ата минута. Двубоят тук бе директен сблъсък за второто място във временното класиране.

При юношите младша възраст „виолетовите“ са първи с 3:1 точки, с две повече от „Янтра“ (Габрово) и на три пред „Локомотив“ (Г. Оряховица).

В класирането при децата лидер е горнооряховският „Локомотив“ с 40 точки, етърци са втори с 34, а тръмбешчани трети с 31.

Останалите резултати: „Локомотив“ – (Г. Ор.) – ОФК „Павликени“ 3:0 и 12:0, „Левски- 2017“ – „Янтра“ (Габрово) 0:2, ФК „Трявна“ – ФК „Севлиево“ 2:0 и 3:0 и „Спартак-19“- „Гигант“ (Белене) 4:1.