Спорт

С два гола Борис Чакъров реши равностойния мач

„Левски“ – ФК „Ресен 2012“ 3:1

Победа с 3:1 в контролната среща с ФК „Ресен 2012“ записа отборът на „Левски“. Мачът се игра на стадиона в Лясковец, като и двата тима имаха кадрови проблеми. Шенол Краев откри резултата в полза на домакините в 20-ата минута, след като получи пас от левия фланг и стреля в ъгъла на бранената от гостите врата. Първото полувреме завърши без промяна в цифровото изражение, а през второто Димитър Димитров вкара за 1:1.

Борис Чакъров покачи на 2:1 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Христо Петков. За 3:1 отново точен бе Чакъров, който стреля от дистанция и след рикушет топката спря в мрежата на ресенци. Те също имаха своите шансове, но силни изяви имаше вратарят на домакините Христо Вачев. Той отрази изстрели на Любослав Димитров и Мариян Генов, който от свободен удар насочи опасно топката в ъгъла, но стражът на лясковчани бе на мястото си.