В Гълъбово вратарят Александров пропусна пред вратата на съперника | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

В Гълъбово вратарят Александров пропусна пред вратата на съперника

Публикувана на: 19.03.2018г. 926 прегледа

„Ботев“ (Гълъбово) – „Локомотив“ (Г. Оряховица) 1:0

Отборът на „Ботев“ (Гълъбово) победи с 1:0 „Локомотив“ (Горна Оряховица) в мач от XXI кръг на Втора лига. Единственото попадение на стадион “Енергетик” падна в 19-ата минута, а негов автор бе Рангел Абушев. До края на срещата и двата тима имаха по няколко положения за гол, но домакините успяха да запазят преднината си и да спечелят важни три точки по пътя към челните места. Веднага след като получиха гол, „железничарите“ организираха хубава атака и Любомиров стреля, но над вратата на домакините. В отговор Халил се озова сам срещу вратаря на гостите Евгени Александров, който спаси с крак. След това отново Александров отрази удар на Абушев. Добра контра на горнооряховчани завърши с удар на Деян Христов в 40-ата минута, който бе париран от защитник с крак и топката бе отклонена в корнер.

През второто полувреме „Локомотив“ натисна, но не успя да стигне до гол. Възможности имаха Васев, Христов и Балъков. В 90-ата минута вратарят Александров се включи при статично положение, но ударът му с глава мина на сантиметри от целта.

След почивката домакините отправиха само един удар към вратата на гостите чрез Реджеб Халил, който мина над напречната греда. Много силният вятър затрудни и двата отбора.

С успеха „Ботев“ вече има 34 точки в актива си и е само на четири точки от третата позиция, която би дала право на участие в плейофите за елита. „Локомотив“ в момента е на седма позиция с 29 точки.

ОФК „Локомотив“: Евгени Александров, Кристиян Димитров, Мариан Иванов, Мартин Николов, Якуб Идризов, Кевин Осеи, Цветомир Вачев, Кокен Куроки, Симеон Иванов, Веселин Любомиров, Деян Христов.