12 четения

„Виолетовите“ претърпяха най-тежката домакинска загуба в историята си

„Етър ВТ“ – „Лудогорец“ 0:6

Отборът на „Етър ВТ“ претърпя най-тежката домакинска загуба в историята си. В неделя „виолетовите“ паднаха с 0:6 от тима на „Лудогорец“ в мач от 26-ия кръг на Първа лига. Двубой с такъв негативен резултат от 80-те години насам има само веднъж, когато „Етър“ губи от „Витоша“ на стадион „Ивайло“ с 3:7 за купата на страната. „Етър“ има и домакинско 2:5 от „Локо“ (Пловдив), а „Етър 1924“ е губил с по 0:4 от „Литекс“ и „Лудогорец“.

Въпреки промяната в стартовия състав и включването на трети централен защитник – Яни Пехливанов, срещу „орлите“ великотърновци бяха далеч от стабилните си изяви в отбрана от мачовете с “Черно море“, ЦСКА – София, и „Левски“. Вероятно за това повлия и ранният гол във вратата на Христо Иванов, както и развоят в полза на гостите. Три удара до почивката – три попадения. Имаше обаче и един по-голям от необходимия респект срещу съперника, който определено сковаваше етърци.

Клаудиу Кешерю откри резултата още в петата минута след заучено положение. Марселиньо изведе Мисиджан, който по най-бързия начин пусна към румънеца успоредно на голлинията и 0:1. В 23-ата Вирджил Мисиджан удвои, възползвайки се от извeждащо подаване на Марселиньо. В отговор Батрович стреля опасно от фаул, но топката мина до десния страничен стълб на разградската врата.

Шест минути преди края на първата част Мисиджан вкара трети гол, след пас с пета на Вандерсон. Секунди преди почивката Батрович отправи бомбен изстрел за домакините, но топката профуча на сантиметри от гредата.

В началото на втората част след грешка на Сисиньо, Бадара излезе на чиста позиция, но би право във вратаря Ренан. „Орлите” също продължаваха да атакуват с лекота и след комбинация Сисиньо шутира опасно, но Христо Иванов спаси.

В 59-ата минута Анисе вдигна на 0:4, с отсечен изстрел от двайсетина метра, като топката облиза Марселиньо. Шест минути по-късно Мане изпълни много добре свободен удар и принуди Ренан да показва класа, за да извади топката изпод гредата си.

Головата фиеста продължи с пети гол, който бе дело на Кешерю в 74-ата минута, получил подарък от Пламен Гълъбов.

Три минути преди края на редовното време резервата на разградчани в този двубой – Якуб Шверчок, прехвърли Христо Иванов за крайното 0:6, като това бе първото попадение за поляка в Първа лига. Преди това първо Батрович технично стреля над гредата, а в 77-ата минута пак той от фаул принуди вратаря на избива, след което Ренан парира и добавката на Бадара.

След последния съдийски сигнал, великотърновските фенове, подкрепяли през цялото време отбора, поздравиха играчите, които определено трябва да се постараят повече в следващите мачове, ако искат да ги зарадват с победа.

„Етър ВТ”: Иванов, Пашов, Гълъбов, Пехливанов (75 Стоянов), Василев, Атанасов, Мане, Ивайлов (46 Колев), Батрович, Младенов (46 Руменов), Бадара.

Снимка: Ростислав Грънчаров

Един коментар за “„Виолетовите“ претърпяха най-тежката домакинска загуба в историята си

• 20.03.2018 в 14:18