„Студентите“ пропиляха възможностите си в Червен бряг

„Партизан“ – „Академик“ 2:0

„Срещата се игра на много тежък терен, с огромни локви. Тази пред едната врата буквално бе 3 на 3 метра. Това определено повлия върху скоростта на игра на нашия отбор, но въпреки трудностите момчетата се раздадоха и на моменти успяваха да изградят атаки в наш стил. Кристиян Иванов бе изваден с едно докосване срещу вратаря на съперника, но той спаси. Добра комбинация освободи Лило Маринов под ъгъл, но той се забава да стреля и бе блокиран от бранител. След почивката продължихме да играем добре, като имам претенции за неотсъден наказателен удар в наша полза за игра с ръка на бранител на стената при пряк свободен удар.

В 88-ата минута при корнер нападател на противника игра с глава на задна греда и въпреки намесата на нашия вратар топката влетя в мрежата зад него под гредата за 1:0. В последните секунди на редовното време бе отсъдена дузпа за домакините, която превърнаха в гол за крайното 2:0 в тяхна полза“, разказа Евгени Маринов, старши треньор на „Академик“.