5 четения

Тръмбешчани се пречупиха след почивката

„Янтра“ – „Бдин“ 0:4

Тежка загуба претърпя отборът на „Янтра“ в Полски Тръмбеш от „Бдин“ (Видин). Двубоят от 17-ия кръг на Северозападната Трета лига се игра под непрекъснат дъжд, който затрудни и двата отбора.

Преди почивката домакините имаха предимство, но не успяха да го материализират. В 20-ата минута Любомир Генчев изпълни отлично пряк свободен удар, отсъден за нарушение срещу самия него, но вратарят на гостите извади топката в корнер. Последваха още 2-3 добри възможности за тръмбешчани да отбележат гол, завършили с пропуски.

В 45-ата минута видинчани изпълниха фал от над 30 метра, топката не бе парирана добре от вратаря на „Янтра“ и Андрей Николаев от непосредствена близост откри резултата – 0:1. Втората част тръгна с натиск на тръмбешчани, но след час игра контраатака на видинчани бе завършена от Деян Захариев за 0:2. Денис Гърлов заформи класика в 71-ата минута, а в 82-ата Кристиян Коцов фиксира крайното 0:4 в полза на „Бдин“. Любопитно е, че и трите попадения за гостите след почивката паднаха след контри.