Контролна среща: Късни голове решиха проверката в Драгалевци, „железничарите“ паднаха от лидера на Югозапад

ЦСКА 1948 – „Локомотив“ 3:0

Загуба с 3:0 от третодивизионния „ЦСКА 1948” претърпя горнооряховският „Локомотив” в контролна среща, изиграна в Драгалевци. Проверката между лидера в Югозападна трета аматьорска група и седмия във Втора лига запълни паузата в първенството, наложила се заради контролите на националния отбор с Босна и Херцеговина и Казахстан. На стадион „ДИТ” в столичния квартал Драгалевци двата отбора направиха здрав мач при тежките условия на неотиващата си зима. През първото полувреме и двата тима не успяха да реализират положенията си и резултатът остана 0:0 до почивката. Най-добрата ситуация за попадение се откри пред Цаковски, но стражът на горнооряховчани спаси. Пред другата врата локомотивци биха фал, отчетоха се и с удар на Колев над вратата след центриране отляво на Куроки.

През втората част армейците стигнаха до победата с по-ефективна игра, но локомотивци можеха първи да вкарат гол чрез Деян Христов, който отправи опасен ножичен удар. Андон Гущеров откри резултата в 66-ата минута, след като изпълни точно отсъдената за нарушение на Мариян Иванов срещу Петков дузпа. След първото попадение на червените срещата бе прекратена за шест минути, тъй като от щаба на гостите скочиха на главния съдия Петър Григоров. Претенциите им бяха за дузпата и че десетина минути по-рано той не е показал директен червен картон на Петко Петков, който ударил с лакът техен футболист при единоборство.

След шестминутна разправия реферът прекъсна мача, но в крайна сметка страстите утихнаха и проверката се доигра. Червен картон получи Мариян Иванов, отстранен бе и помощник-треньорът Димчо Ненов.

В 84-ата минута резултатът стана 2:0. Гола вкара Йоан Маринов, направил добавка след изстрел с глава на Зюмбюлев. Преди това Крушарски спаси два опасни изстрела на домакините.

Крайния резултат оформи Таушанов в последната минута след асистенция на Йоан Маринов, който проби по фланга и пусна мек пас към съотборника си, пред погледа на горнооряховските защитници.

„Локомотив“: Крушарски, Димитров, М. Иванов, С. Иванов, Николов, Казаков, Идризов, Колев, Куроки, Васев, Седрик Нанителамио (Александров, Велков, Вачев, Д. Христов, Головодов, Любомиров).