Халф на „Етър ВТ“ дебютира за Гамбия

Първите си десет минути с националната фланелка на своята страна изигра Аласана Мане. Халфът на „Етър ВТ“ дебютира за националния отбор на Гамбия срещу Централноафриканската република. Преотстъпеният на „виолетовите“ от „Барселона“ футболист влезе в игра в 80-ата минута и остави много добри впечатления с изявите си. Мачът се игра на националния стадион в гамбийската столица Банжул.

Домакините поведоха от дузпа в 59-ата минута с гол на Асан Цесаи, но в 75-ата минута гостите изравниха чрез Фокси Кетевоама и проверката завърши 1:1. 19-годишният талант бе извикан за втори път в националния тим на Гамбия. Аласана Мане ще се прибере обратно във Велико Търново на 28 март и ще бъде на разположение още за първия мач от плейофите в Първа лига срещу „Септември” на 2 април.

В националния тим на Гамбия играят футболисти, които обличат екипите на „Генк” (Белгия), „Цюрих” (Швейцария), „Реджина” (Италия), „Хайдук” (Сплит), „Чезена” (Италия), „Рединг” (Англия), „Алмейра” (Испания).