Вестник Борба – областен всекидневник, Велико Търново

Вестник Борба – областен всекидневник

Юноши старша възраст група „А“, Зона „В. Търново“, ХI кръг: В Царевец убиха интригата за 42 минути

„Изгрев-93“ – „Бдин 1923“ 4:2

Още в 9-ата минута домакините от Царевец излязоха напред в резултата. Милен Петров получи извеждащо подаване, надбяга пазачите си и с плътен удар вкара за 1:0. Пет минути по-късно Александър Миланов получи топката на задна греда, финтира бранител на гостите от Видин и би край вратаря за 2:0. Георги Трифонов направи разликата класическа в края на полувремето, след като бе изведен в коридор и прехвърли стража на бдинци.

Гостите върнаха едно попадение в 48-ата минута, в която Деян Захариев шутира силно от шестнайсетия метър за 3:1. Милен Петров проби по аутлинията в 54-ата минута и опита остро подаване. Топката бе отбита от бранител, но право в Ивайло Атанасов, който от движения я заби в мрежата на съперника за 4:1. Крайното 4:2 фиксира Михаил Виденов в 76-ата минута. С успеха момчетата на Ангел Ангелов събраха 16 точки и са четвърти в класирането.

Останалите резултати от кръга: „Спартак Плевен“ – „Първа атомна“ 4:1, „Янтра 1919“ (Габрово) – „Етър ВТ“ 2:0.