8 четения

Елитна областна група, Х кръг: Мариян Генов донесе трудна победа на лидера

ФК „Ресен 2012“ – „Левски“ (Стр.) 2:1

С два гола на Мариян Генов отборът на ФК „Ресен 2012“ стартира с победа в пролетния дял от шампионата на Елитната областна група. Успехът обаче не дойде никак лесно за лидера в класирането. Гостите от Стражица определено направиха силен мач, но пропуснаха добри възможности, получиха и леки попадения. През първата част „Левски“ стоя доста по-добре на терена, но Борислав Иванов пропиля 3-4 положения, включително и сам срещу вратаря. Все пак гостите откриха резултата в 34-ата минута, в която Пламен Нотев стреля от 18 метра по тревата за 0:1. Седем минути след началото на втората част Мариян Генов изравни от пряк свободен удар от малък ъгъл. Последваха нови два пропуска за стражичани на Борислав Иванов и един на Пламен Нотев. В 82-ата минута Мариян Генов изпълни свободен удар почти от централния кръг, топката прелетя над куп играчи и спря в мрежата на „Левски“ за 2:1.

Гостите отвърнаха с атаки, при една от които реферът Андрей Андреев показа жълт картон на Александър Цонев за симулация и страстите се възпламениха. В последните секунди Илхан Дамазов от ресенския тим удари с глава съперник, което му донесе директен червен картон.