„Студентите“ не се дадоха на втория в класирането

„Академик“ – „Бдин“ 1:1

Без победител завърши срещата в Свищов между „Академик“ и „Бдин“ от XIX кръг на Северозападната Трета лига. През първата част домакините играха по- добре от съперника, въпреки че бяха затруднени от поривите на силния вятър. „Студентите“ се опитваха да налагат своя стил – владеене на топката и комбинации, а гостите разчитаха на статични положения. Лило Маринов имаше шанс да открие резултата, но малко не му достигна да се поздрави с успех.

В 52-ата минута Стефан Гинчев изпълни свободен удар, вратарят на видинчани отби топката и Теодор Таушанов с глава я заби в мрежата зад него за 1:0. Малко по-късно Стефан Гинчев пропусна да вдигне на 2:0, а гостите възстановиха равенството в 74-ата минута чрез капитана си Ивайло Иванов. Той засече с глава центриране от статично положение и копна топката над стража на „студентите”. „Бдин“ доигра мача с 10 души, след като в 90-ата минута за втори жълт картон беше изгонен Калоян Цветков-Къро.

„На терена не личеше кой е на второ и кой на единайсето място. Тактически момчетата играха правилно и им благодаря за старанието и влагането. Не бих казал, че мачът бе равностоен, защото ние играхме по-добре. Гостите нямаха чисто положение, разчитаха на центрирания“, коментира Евгени Маринов, старши треньор на свищовлии.