4 четения

Шампионките паднаха отново, отстъпиха първото място в класирането

ХК „Свиленград” – „Етър-64“ 26:21 (14:8)

Загуба при гостуването на ХК „Свиленград” претърпяха състезателките на „Етър-64”, показвайки, че не са си взели поука от поражението на полуфинала за Купата на страната от същия съперник. Шампионките започнаха лошо и в 10-ата минута губеха с 5:1. После резултатът бе намален до 10:7, но последваха пет минути без голове за двата тима и много пропуски. Така паузата дойдe при 14:8 за домакините. След нея „виолетовите“ се активизираха и в 45-ата минута намалиха пасива до 3 гола. Индивидуални пропуски в атака, три изпуснати дузпи и 4 греди обаче станаха причина интригата да не се завърне, а силно за домакините пази бившата етърка Гергана Александрова. Така краят дойде при 26:21 за „амазонките”. Най-резултатна за победителките беше Кристина Миланова с 13 гола, а за „Етър-64” със 7 попадения е Соня Богданова, с 6 – Данислава Петрова.

Начело в класирането излезе ХК „Свиленград” с 8 точки, следван от „Етър-64” и „Бъки” с по 7, като габровки имат мач по-малко. До14 април мачове при жените няма да има, след което етърки гостуват в Шумен и приемат „Бъки”, като победи ще им гарантират място сред първите два тима, които отиват на суперфинал. „Бъки” освен гостуването във В. Търново приема „Свиленград”, който има и домакинство срещу шуменки. Това означава, че всеки от първите три тима има своите шансове.

„Етър-64”: Д. Николова, Д. Иванова 3, С. Богданова 7, Д. Петрова 6, М. Йорданова 2, А. Симеонова 1, Караманлиева 2.