Японецът Кокен Куроки измъкна „железничарите“ с гол в добавеното време

„Локомотив“ – „Лудогорец 2“ 2:2

С много важен гол японецът Кокен Куроки спаси горнооряховския „Локомотив” от домакинска загуба от дублиращия тим на „Лудогорец”. В първата минута на добавено време на мача Куроки измъкна точката за черно-белите с точен удар за 2:2.

Мачът тръгна добре за „железничарите“, които поведоха в резултата с гол с глава на Деян Христов в 28-ата минута след центриране отдясно на Петър Казаков. До почивката съперниците не успяха да стигнат до нови попадения.

През паузата старши треньорът на домакините Александър Димитров пусна на мястото на Чукалов Кокен Куроки, а малко след това и Якуб Идризов замени Владо Мичев.

В 67-ата минута обаче появилият се като резерва на мястото на Олег Димитров млад талант на лудогорци Денислав Александров успя да изравни – 1:1, възползвайки се от грешка в отбраната на „железничарите“. Георги Колев влезе на мястото на Любомиров и домакините потърсиха успеха, но мачът отиваше към реми. Драмата дойде в края. Минута преди да свърши редовното време, отново Денислав Александров се разписа за гостите за 1:2, а в началото на добавеното време Куроки вкара за 2:2 след пас отляво. Горнооряховчани можеха и да вземат трите точки, ако при следващата атака японецът беше засякъл центрираната топка пред вратата на гостите.

В класирането локомотивци заемат седмо място с 8 победи, 6 ремита и 8 загуби с 30 точки, а в следващия кръг на 6 април гостуват на един от лидерите „Ботев” (Враца).

„Локомотив“: Александров, Николов, М. Иванов, С. Иванов, Димитров, Осеи, Мичев (58 Идризов), Любомиров (71 Г. Колев), Чукалов (46 Куроки), Христов, Казаков.