Силно второ полувреме на „студентите“ в Левски, изпуснаха питомното през първото

„Левски-2005“ – „Академик“ 2:0

Силно второ и посредствено първо полувреме изиграха футболистите на „Академик“ при гостуването в Левски. Преди почивката младите свищовски футболисти не намериха себе си и въпреки че отправиха 2 – 3 удара, не постигнаха нищо съществено. Опитният тим на домакините пък се възползва от две пропуквания на гостите и си осигури комфортен аванс. Още в 6-ата минута Евгени Систов засече с глава центриране от фал за1:0. В 14-ата „студентите“ направиха добра контра, но Лило Маринов не успя добре да намери топката с глава. След половин час игра отново той имаше възможност да стреля, но този път вратарят на левскарите Иван Георгиев се намеси добре и извади топката изпод напречната греда. В 35-ата минута домакините разиграха добре и Любомир Тодоров от упор вдигна на 0:2.

След паузата „Академик“ показа съвсем различно лице. Свищовлии овладяха трайно средата на терена и започнаха да градят атака след атака. Стефан Гинчев изпълни отлично свободен удар и принуди Иван Георгиев да избива в корнер. Последва шут от движение на Пламен Ангелов, при който топката мина встрани от целта. Пропуск направи и Габриел Тонов, нов остър пробив на Гинчев завърши с удар и добра намеса на Георгиев.