Тръмбешчани с важна победа в Габрово

„Янтра 1919“ – „Янтра“ 0:2

Стратегически успех като гости на „Янтра 1919“ на стадион „Априлов“ в Габрово срещу един от преките си конкуренти в битката за оцеляване постигнаха в петък футболистите на „Янтра“ (Полски Тръмбеш). Поражението бе 15- то поред за домакините и ги остави на дъното в класирането със скромния актив от 5 точки. Отборът от Полски Тръмбеш пък вече е с 18 точки, с 13 повече от „Янтра 1919“ и на 5 пред предпоследния – „Мизия 2005“ (Кнежа).

Срещата на стадион „Априлов“ беше решена през втората част. През първите 45 минути гол не падна, въпреки че гостите имаха две отлични възможности да поведат. В 8-ата минута Борислав Иванов излезе на чиста позиция в наказателното поле, но стреля в страни, а в 25-ата Тихомир Антонов от малкия пеналт изпрати топката над напречната греда след центриране на Илиян Игнатов. Домакините се отчетоха само с два удара покрай вратата на Ивайло Тодоров и започналия като титуляр играещ треньор Мирослав Иванов.

През втората част футболистите на „Янтра 1919“ се опитаха да притиснат съперника. „Зелените“ организираха няколко обещаващи атаки, но допуснаха елементарни грешки при последния пас. Гостите пък дебнеха своя момент на контраатака и след няколко пропуска в 78-ата минута поведоха. Михаил Кулов засече отблизо прострелно подаване на Исмаил Мастънов за 0:1. Пет минути преди края гостите узакониха победата си с второ попадение, дело на Любомир Генчев, изведен сам срещу стража на габровци от Михаил Кулов.