4 четения

Зрелищно свищовско дерби на стадиона в Царевец

Изгрев-93“ – „Лато“ 3:3

В зрелищен мач на стадиона в Царевец младостта и опитът не успяха да се победят. Домакините започнаха срещата по-агресивно и в 23-тата минута Александър Миланов с удар от 12 – 13 метра откри резултата. Отговорът на гостите от Алеково не закъсня и след 180 секунди Калоян Христов се възползва от грешка в отбраната на „Изгрев-93“ за 1:1. Пас отдясно намери Пламен Иванов на добра позиция в 36-ата минута, той си спря топката и с шут под гредата отново изведе младоците напред – 2:1. Този резултат оцеля до почивката, като малко преди нея Даниел Димитров от „Лато“ нацели греда.

Втората част тръгна с натиск и бърз гол на гостите дело на Пламен Петков за 2:2.

Момчетата от Царевец обаче продължиха да търсят победата и в 75-ата минута Момчил Тодоров с глава отново им даде аванс – 3:2. След още пет минути Даниел Димитров бе изведен в коридор и фиксира окончателното 3:3. В самия край на срещата домакините удариха греда.