Грозни сцени в Бутово, двама изгонени играчи на домакините

Бъдеще“ – „Атлетик“ 0:3

С два гола на Милен Костов гостите от Свищов дръпнаха с 0:2 на терена в Бутово. В 34-тата минута нападателят на „Атлетик“ засече центриране на задна греда, а в 64-ата се разписа в разбъркване.

Страстите се развихриха в 75-ата минута, в която Мирослав Красимиров събори отзад в наказателното поле откъснал се нападател на свищовлии. Нарушението му бе санкционирано с дузпа и жълт картон. Това не се хареса на Кармен Карменов, който атакува в гръб рефера Николай Димитров и го удари. Деянието му донесе червен картон, но нещата не спряха дотук. Красимиров притича и ритна рефера, за което също получи червен картон. Последваха минути на разправии, в които охранителите, назначени със заповед на кмета на Бутово Станислав Теодосиев, не се намесиха. Наложи се на играчи на „Бъдеще“ да укротяват съотборниците си, а впоследствие и зрител, нахлул на терена с дървен кол в ръка. Точка на инцидентите сложи идването на полицейски патрул, намиращ се в близост до игрището. Емил Ферещанов реализира наказателния удар и „Атлетик“ спечели с 0:3.