5 четения

Кабакчиев и Кушев решиха мача в Драганово

Янтра“ (Драг.) – ФК „Първомайци“ 0:2

Важна победа в горнооряховското футболно дерби спечели тимът на ФК „Първомайци“. Гостите вкараха два безответни гола във вратата на „Янтра“ на стадиона в Драганово и си тръгнаха с трите точки. Резултатът бе открит още в 10-ата минута, в която Цветелин Кушев намери Ангел Кабакчиев и той от движение порази целта за 0:1. Попадението обостри мача и всеки от двата тима търсеше своите шансове, но защитниците се справяха и опасностите бяха малко. За домакините Красимир Тодоров направи два пропуска от удобни позиции, като в първия случай от непосредствена близост стреля в аут.

За гостите пък Георги Бижев не успя да нанесе точен удар.

В 83-тата минута при опит за изкуствена засада Цветелин Кушев остана непокрит и от 7-8 метра насочи топката в мрежата на „Янтра“ за 0:2.